مراسم تشییع و خاکسپاری دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس برگزار شد همزمان با سالروز شهادت امام صادق (ع) مورخ 98/04/09

همزمان با سالروز شهادت حضرت امام صادق (ع)، مراسم تشییع پیکر دوتن از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس با حضور امیر دریادار حبیب اله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر خرم طوسی رئیس هیئت مدیره بتاجا، امیر سرتیپ دوم عباس زاده مدیرعامل بنیاد تعاون ارتش، حجت الاسلام صنعت پور رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد آجا، مهندس اسماعیلی مدیرعامل موسسه مسکن سازان بتاجا در شهرک چیتگر برگزار شد.
پیکر دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس در شهرک چیتگر و در جوار مسجد فاطمه الزهرا ( سلام الله علیها) خاکسپاری شد.
یکی از این دو شهید والا مقام، 18 ساله بوده که در منطقه شلمچه در جریان عملیات کربلای 5 به شهادت رسیده و یکی دیگر نیز 22 ساله در منطقه زبیدات و در جریان تک دشمن در سال 67 به فیض شهادت نائل آمده است.
معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه شهدا امروز درس ایستادگی و مقاومت را به ما می دهند، گفت: اگر کشور ما به این سطح از اقتدار و توانمندی دست یافته، به برکت خون شهداست.
امیر دریادار « حبیب الله سیاری» رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش صبح امروز در حاشیه مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این دو شهید گرانقدر در سنین 18 و 22 سالگی برای درهم کوبیدن دشمن متجاوز وارد عرصه شدند و ما امروز از این عزیزان درس شجاعت، ایستادگی، مقاومت و پایداری می گیریم.
وی افزود: شهدا برای شرف، ناموس، مکتب، دفاع از انقلاب و اسلام و حدود و ثغور کشور تا پای جان ایستادند، تا ما امروز سرمان را بالا بگیریم و با افتخار در جهاد و شهادت گام برداریم.
امیر دریادار سیاری با بیان اینکه امروز شرف، غیرت و پیروزی ما در گرو ادامه راه شهداست، افزود: جایگاهی که امروز در جهان داریم، متاثر از رشادت شهدای عزیز است.
معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: اگر رشادت و دلاورمردی این عزیزان نبود، وضعیت امروز ما همچون دوران قاجار در کمترین سطح، ضعف و زبونی سپری می شد که هر از گاهی بخشی از کشور جدا می شد و در مقابل، کاری صورت نمی گرفت.
حجت الاسلام « حسین صنعت پور امیری» رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش ایستادگی و مقاومت را تنها راه مقابله با استکبار جهانی دانست و گفت: شهدا راه و روش درست را به ما نشان دادند؛ آن ها در برابر دشمن احساس ضعف نکرده و فریب قدرت تبلیغاتی و پوشالی دشمن را نخوردند؛ لذا در مقابل زیاده خواهی ها، قدرت طلبی و سلطه جویی دشمنان انقلاب ایستادند و از این میدان سرافراز و سربلند بیرون آمدند.
حجت الاسلام صنعت پور در پایان با اشاره به ارتقای توان دفاعی کشور گفت: قدرت بازدارندگی امروز ایران اسلامی متاثر از ارتقای توان دفاعی نیروهای مسلح در عرصه های مختلف زمینی، هوایی، دریایی و پدافندی است.